معاون هماهنگی امورعمرانی
  جـواد خدائـی

    .
۱۴۰۰/۱۰/۱۲

معاون استاندار تاکید کرد؛

گفتمان سازی در مساله کمبود آب خراسان رضوی ضروری است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: گفتمان سازی در خصوص مساله آب استان ضروری است و تا زمانی که این مهم تبدیل به گفتمان نشود، به دغدغه همگانی تبدیل نخواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: گفتمان سازی در خصوص مساله آب استان ضروری است و تا زمانی که این مهم تبدیل به گفتمان نشود، به دغدغه همگانی تبدیل نخواهد شد.
 
جواد خدایی عصر پنجشنبه در نشست کمیته آب ذیل ستاد انرژی خراسان رضوی در محل شرکت آب منطقه ای استان افزود: باید گفتمان آب نهادینه شود زیرا این مهم مساله همه مردم استان است و باید برای تامین آب در سال آتی مشارکت طلبی و گفتمان سازی در دستور کار قرار گیرد.
 
وی اظهار داشت: هدف کلان ما در بحث انرژی، پایداری آن است اما ما در شرایط کاملا شکننده ای قرار داریم و باید همه تلاشمان این باشد که شرایط ترازی عرضع و تقاضا را از طریق افزایش عرضه، تغییر بدهیم.
 
وی اظهار داشت: وظیفه اصلی ستاد انرژی وحدت بخشی به فعالیتهای دستگاه های اجرایی استان، ایجاد همگرایی در تصمیمات، دادن انضباط کاری به پیگیری ها و جلوگیری از سرگردانی حوزه انرژی در بین دستگاه های اجرایی، تسریع در وصول مطالبات استان است.
 
معاون استاندار خراسان رضوی گفت: ذیل کارگروه امور زیربنایی استان، سه کمیته تخصصی در حوزه آب، برق و نفت و گاز شکل گرفت که مسئولیت دبیرخانه هر کمیته به ترتیب به شرکت آب منطقه ای، شرکت برق منطقه ای و شرکت گاز استان محول شده است.
 
خدایی افزود: هر کمیته ذیل ستاد انرژی مرجعیت بررسی مشکلات، پاسخگویی به درخواست و سیاستهای کلان آن حوزه خواهد بود تا همه مشکلات و خواسته ها را در هر یک از حوزه های آب، برق و نفت و گاز و جمع بندی و به ستاد انرژی ارایه دهد، سپس ستاد انرژی تصمیم نهایی را به کارگروه امور زیربنایی ارجاع دهد تا درباره آن تصمیم گیری شده و به تصویب برسد. 
 
وی بیان کرد: در ابتدای هفته آینده مکاتبه ای با همه دستگاه های اجرایی خراسان رضوی انجام و اعلام می شود که مسائل انرژی در قالب این کمیته ها به دبیری دستگاه های اجرایی مربوطه انجام خواهد شد تا مطمئن شویم که پراکنده کاری نخواهیم داشت. 
 
معاون استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه نشستهای دبیرخانه کمیته آب باید به صورت هفتگی برگزار شود، افزود: به واسطه سه کمیته آب، برق، نفت و گاز و دبیرخانه فعال آنها با دستورکارهای مشخص در مقیاس های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت، یک برنامه راهبردی مشخص برای هر حوزه اجرا می شود.
 
خدایی در نظر گرفتن تنظیم تقویم منظم، دستور کارهای مشخص برای هر نشست، پرهیز از گفتگو در سطح و رساندن آن به عمق مسائل ناظر به نتیجه روشن و تصمیم واضح و تقسیم کار واضح را از سوی کمیته های ذیل ستاد انرژی خراسان رضوی ضروری دانست.


منبع : زیرپرتال معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۴۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان