معاون هماهنگی امورعمرانی
  جـواد خدائـی

    .
۱۴۰۰/۱۰/۱۲

در جلسه کمیسیون ماده پنج استان به تصویب رسید:

طرح تفصیلی بجستان به تصویب رسید

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: طرح تفصیلی شهر بجستان در کمیسیون ماده ۵ با تلاش برای توجه به ویژگیهای تاریخی و فرهنگی این شهر و با مشارکت شهرداری و شورای شهر بجستان و اجماع میان   نیرو های مختلف محلی و استانی به تصویب رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: طرح تفصیلی شهر بجستان در کمیسیون ماده 5 با تلاش برای توجه به ویژگیهای تاریخی و فرهنگی این شهر و با مشارکت شهرداری و شورای شهر بجستان و اجماع میان   نیرو های مختلف محلی و استانی به تصویب رسید.
 
جواد خدایی در حاشیه نشست کمیسیون ماده 5 افزود: این طرح که تصویب آن مدت ها به تعویق افتاده بود، پس از بازدید محلی و برگزاری چندین نشست کارشناسی و طی دو نشست اعضای کمیسیون ماده 5 بررسی و به تصویب رسید.
 
معاون استاندار خراسان رضوی گفت: در طرح تفصیلی شهر بجستان مزیتهای نسبی آن که منجر به تخصیص مکانی می شود، زمینه  پاسخگویی به شهروندان و اتخاذ رویکرد مناسب در برنامه های توسعه ای شهر در افق 10 ساله را فراهم می کند.
 
خدایی افزود: رونق بخشی به بافت تاریخی و عناصر هویتی شهر، رونق اقتصاد محلی، تقویت راسته بازارهای موجود، توسعه شهر، توجه به بسترسازی برای تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن، توجه به حفظ و احیای مسیرهای موجود از دیگر ویژگیهای طرح تفصیلی بجستان است.
 
وی خاطر نشان کرد: طرح جامع بجستان در سال 1395 به تصویب رسید و از سوی شورای عالی معماری و شهرسازی ایران ابلاغ گردید، طرح تفصیلی این شهر نیز پس از ابلاغ قابلیت اجرا خواهد داشت و اجرای آن 10 سال به طول خواهد انجامید.


منبع : زیرپرتال معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۴۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان