معاون هماهنگی امورعمرانی
سید کمال الدین میرجعفریان
 

    .
۱۴۰۰/۰۵/۰۸

مقاوم‌سازی ۱۵۲ هزار مسکن روستایی خراسان رضوی در حال انجام است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: از مجموع ۴۳۰ هزار واحد مسکونی روستایی استان، تاکنون ۱۵۲ هزار واحد، معادل ۳۵ درصد، در قالب طرحها و برنامه‌های مختلف مقاوم‌سازی شده و یا در حال بهسازی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: از مجموع ۴۳۰ هزار واحد مسکونی روستایی استان، تاکنون ۱۵۲ هزار واحد، معادل ۳۵ درصد، در قالب طرحها و برنامه‌های مختلف مقاوم‌سازی شده و یا در حال بهسازی است.

سیدکمال‌الدین میرجعفریان روز جمعه در برنامه ویدیوکنفرانسی افتتاح ۸۰ هزارمین واحد طرح مسکن محرومان بنیاد مسکن که با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، افزود: خراسان رضوی با برخورداری از مخاطرات طبیعی به ویژه گسل‌های متعدد، یکی از مستعدترین استانها از نظر آسیب پذیری مسکن، بویژه در بخش روستایی است.

وی بیان کرد: از ۱۵۲ هزار واحد مسکن روستایی زیر پوشش طرحهای مقاوم سازی، عملیات اجرایی ۲۹ هزار واحد که از سیل آسیب دیده بود، به اتمام رسیده است، ۱۲ هزار واحد دیگر آن مربوط به مددجویان کمیته امداد و ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مربوط به مددجویان بهزیستی است که مقاوم سازی آنها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بخشی از خانه های غیرمقاوم روستایی در حاشیه شهر مشهد قرار دارد، افزود: پارسال بهسازی ۱۰ هزار واحد مسکونی به استان خراسان رضوی تکلیف شد که از این تعداد هشت هزار واحد در روستاها و ۲ هزار واحد در حاشیه شهر مشهد قرار دارد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: از هشت هزار واحد مزبور در استان تاکنون هفت هزار و ۹۱۹ واحد برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند که عملیات اجرایی هفت هزار و ۳۵۷ واحد از اسکلت تا سفت کاری در حال انجام است، از این تعداد نصب در و پنجره ۶ هزار و ۳۶۲ واحد انجام شده که عملیات اجرایی آنها ظرف یکی دو ماه آینده به اتمام می رسد.

میرجعفریان اضافه کرد: عملیات اجرایی ۲ هزار واحد در حاشیه شهر مشهد آغاز شده است که بازسازی تعدادی از آنها به مرحله سفت کاری نیز رسیده است.

وی از رییس سازمان برنامه و بودجه خواست همان طور که این سازمان به دلیل تغییر قیمتها، میزان تسهیلات ارزان قیمت واحدهای مسکونی غیرمقاوم را افزایش داد، میزان کمکهای بلاعوض برای بازسازی برخی از این واحدها را افزایش دهد تا هر چه سریعتر به بهره برداری برسند.

امروز هشتاد هزارمین واحد طرح مسکن محرومان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، یادواره مرحوم علیرضا تابش، در روستای "اسفیوخ" از توابع بخش مرکزی تربت‌ حیدریه به بهره برداری رسید.

سهمیه این شهرستان برای ساخت مسکن محرومان ۲۸۹ واحد تعیین شده بود که تماما به بانک‌های عامل معرفی و عملیات ساخت آنها آغاز شده است.

 تاکنون برای ساخت این واحدها ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات و ۵۱ میلیارد ریال کمک بلاعوض پرداخت شده که سهم هر واحد مسکونی ۲۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض بوده‌ است.


منبع : زیرپرتال معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۶۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان