معاون هماهنگی امورعمرانی
  جـواد خدائـی

    .
۱۴۰۰/۱۰/۱۳

در کمیته برق استان مطرح شد؛

وضعیت سوخت نیروگاه های خراسان رضوی مطلوب است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: هم اینک نیروگاه های استان در تامین سوخت به منظور گذر از پیک زمستان مشکلی ندارند اما در درازمدت باید به سمت راهکارهای پایدار برای تامین سوخت نیروگاه ها پیش رفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: هم اینک نیروگاه های استان در تامین سوخت به منظور گذر از پیک زمستان مشکلی ندارند اما در درازمدت باید به سمت راهکارهای پایدار برای تامین سوخت نیروگاه ها پیش رفت.
 
جواد خدایی روز دوشنبه در نخستین نشست از کمیته برق ذیل ستاد انرژی خراسان رضوی در محل شرکت برق منطقه ای خراسان رضوی افزود: زمستان امسال شرایط مطلوبی را برای تامین سوخت نیروگاه ها داشته ایم و مسوولان دستگاه های اجرایی مرتبط نیز اقدامات ارزشمندی در این زمینه انجام داده اند.
 
وی اظهار داشت: هم اینک احداث چند نیروگاه در خراسان رضوی در حال انجام است که می بایست ظرف یک سال آینده حداقل یک واحد نیروگاهی در استان به بهره برداری برسد که به منظور شتاب بخشی به روند ساخت این نیروگاه ها پیگیر تامین اعتبارات لازم برای آنها هستیم.
 
معاون استاندار خراسان رضوی گفت: این استان در حوزه مدیریت انرژی انجام اقدامات پایدارتری را مدنظر دارد که یکی از آنها توسعه انرژیهای تجدیدپذیر، بهینه سازی ظرفیتهای موجود، افزایش ظرفیت تولید نیروگاه ها با بهره گیری از فناوریهای جدید است.
 
خدایی با اشاره به تشکیل ستاد انرژی به منظور وحدت بخشی در اقدامات مربوط به حوزه برق، آب ، نفت و گاز گفت: نخستین نشست کمیته برق ذیل این ستاد با هدف وحدت بخشی به فعالیتهای صنعت برق و پشتیبانی از این حوزه در استان برگزار شده که امید است برگزاری این گونه نشستها به همگرایی و هم افزایی جدی و اتخاذ تصمیم گیریهای موثر منجر شود. 
 
به گزارش ایرنا، در نخستین نشست از کمیته برق، مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط برنامه‌های عمومی خود را ارئه دادند تا با تدابیری که در دبیرخانه این ستاد اتخاذ می‌شود، تصمیمات در حوزه تولید، انتقال و توزیع تبدیل به مصوبه شود و نهایتا در ستاد انرژی و شورای برنامه‌ریزی استان به نتیجه رسد.


منبع : زیرپرتال معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی
۴۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان