معاون هماهنگی امورعمرانی
سید کمال الدین میرجعفریان
 

    .
۱۴۰۰/۰۶/۰۴

نوع کاربری زمین برای ۱۱ طرح اقتصادی خراسان رضوی تعیین شد

اعضای کارگروه امور زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست خراسان رضوی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با تعیین نوع کاربری زمین برای ۱۱ طرح تولیدی، اقتصادی در استان موافقت کردند.

اعضای کارگروه امور زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست خراسان رضوی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با تعیین نوع کاربری زمین برای ۱۱ طرح تولیدی، اقتصادی در استان موافقت کردند.
 
معاون استاندار خراسان رضوی روز چهارشنبه در حاشیه نشست این کارگروه به خبرنگار ایرنا گفت: در نشست امروز کارگروه امور زیربنایی استان درخواست برای تعیین کاربری زمین به ۱۷ طرح اقتصادی در شهرستان های مشهد، چناران، کلات، تربت جام، صالح آباد، تربت حیدریه و خواف مورد بررسی قرار گرفت.
 
سیدکمال الدین میرجعفریان افزود: پس از بررسی طرحها با تعیین کاربری زمین به ۱۱ طرح اقتصادی موافقت شد و با باقی طرحها یا به دلایل موجه و با نظر اعضای کارگروه مخالفت شد و یا برای بررسی بیشتر از دستور کار کارگروه امور زیربنایی خارج شد.
 
وی در شرح طرحهای اقتصادی مورد موافقت این کارگروه گفت: ایجاد واحد خدماتی در اراضی نوده شهرستان مشهد، ایجاد واحد پرواربندی گوسفند ۲۰۰ راسی در حریم شهر کلات، ایجاد واحد دامداری در زمینی در محور تربت جام- فریمان، ایجاد میدان دام در زمینی در حریم شهر صالح آباد، تثبیت مجتمع فرهنگی – هنری تربت حیدریه در اراضی پیشکوه مورد موافقت اعضای کارگروه قرار گرفت.
 
میرجعفریان، واگذاری زمین برای ایجاد ۲ ترمینال ضبط پسته در شهرستان خواف، ایجاد دفتر باربری و احداث واحد گلخانه در محور خواف- تایباد، احداث تصفیه خانه فاضلاب در شهر خواف، احداث آرامستان روستای خردگرد در اراضی ملی شهرستان خواف را از دیگر موارد موافقت شده اعضای کارگروه امور زیربنایی در نشست امروز برشمرد.
 
به گزارش ایرنا،  بررسی طرح های توسعه و عمران شهری، مجموعه شهری طرح های جامع ناحیه ای با عنایت به ماده ۹ آیین نامه اجرایی شورای برنامه ریزی و توسعه استان با رویکرد به‌کارگیری اراضی، احداث ابنیه و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهری، طرح هادی و جامع شهرها، تدابیر و برنامه ریزی برای بهینه سازی مصرف انرژی در سطح استان،  طرحهای پدافند غیرعامل، ساماندهی فضاها و سکونتگاههای روستایی و پروژه های بزرگ عمرانی از جمله اقداماتی است که در کارگروه امور زیربنایی استانها مورد بررسی و تصمیم گیری قرار می گیرد و برای تصویب نهایی به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارسال می شود.


منبع : زیرپرتال معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی
۳۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان