معاون هماهنگی امورعمرانی
سید کمال الدین میرجعفریان
 

    .
۱۴۰۰/۰۱/۱۷

زمینه تملک ۲۶ کیلومتر از مسیر آزادراه چناران – مشهد فراهم شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: تملک اراضی ۲۶ کیلومتر از مسیر احداث آزادراه چناران- مشهد طی رایزنی با دستگاههای اجرایی متولی تعیین تکلیف و زمینه آزادسازی آن برای تداوم اجرای طرح فراهم شد. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: تملک اراضی ۲۶ کیلومتر از مسیر احداث آزادراه چناران- مشهد طی رایزنی با دستگاههای اجرایی متولی تعیین تکلیف و زمینه آزادسازی آن برای تداوم اجرای طرح فراهم شد. 

سید کمال الدین میرجعفریان عصر سه شنبه در نشست بررسی وضعیت اجرای طرح آزادراهی چناران- مشهد در محل استانداری خراسان رضوی افزود: اجرای طرح آزادراه مشهد - چناران - قوچان به طول ۱۱۵ کیلومتر که مرحله نخست آن به طول ۵۵ کیلومتر بین شهرستانهای چناران و مشهد از سال ۱۳۹۸ آغاز شده است و با کارفرمایی وزارت راه و شهرسازی و مشارکت و سرمایه گذاری آستان قدس رضوی در حال اجراست و برآورد اولیه هزینه آن چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است.

وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح، تملک اراضی در طول مسیر آزادراه با مشکلاتی همراه بود چون برخی از این اراضی موقوفی است یا در محدوده شهرک صنعتی قرار دارد و نیازمند رفع مشکل برای تسریع در اجرای طرح است.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: حدود پنج کیلومتر از این مسیر در حریم شهر مشهد قرار می گیرد که طبق توافق وزارت راه وشهرسازی و شهرداری مشهد به صورت بزرگراه در محدوده و حریم شهر، تملک اراضی توسط شهرداری ظرف ۲ ماه انجام می شود و ساخت این پنج کیلومتر حداکثر تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

میرجعفریان افزود: حدود پنج کیلومتر از مسیر ساخت آزادراه نیز در محدوده شهرک صنعتی توس قرار دارد که مقرر شد شرکت شهرکهای صنعتی و اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی ظرف ۲ هفته نقشه اجرایی مورد توافق طرفین مسیر را در محل پیاده کنند و براساس طرح مزبور، ساخت و سازها انجام و از تداخلات آینده نیز جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: در مورد مشکل تملک اراضی موقوفاتی در مسیر آزادراه چناران- مشهد به میزان ۵۰۰ متر، مقرر شد نقشه ارزیابی و کارشناسی طرح تهیه و به اداره کل اوقاف و امور خیریه ارسال شود تا پس از مشخص شدن هزینه تملک اراضی و انجام توافقات بین شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور و اداره کل اوقاف خراسان رضوی، اجازه اجرای عملیات داده شود.

معاون استاندار خراسان رضوی در خصوص تملک اراضی مربوط به اداره کل ورزش و جوانان در مسیر ساخت آزادراه مشهد- چناران نیز گفت: اداره کل راه و شهرسازی در مدت یک هفته چگونگی تملک اراضی اداره کل ورزش و جوانان را با وزارت راه و شهرسازی پیگیری و تعیین تکلیف خواهد کرد و در بازه زمانی 2 هفته نسبت به ارزیابی قانونی و کارشناسی تملک اراضی مورد نیاز اقدام لازم به عمل خواهد آورد.

میرجعفریان افزود: برخی از اراضی به میزان چهار کیلومتر در مسیر ساخت آزادراه مشهد- چناران مربوط مستاجران شرکت عمران شهر جدید گلبهار است که تملک این اراضی از نظر حقوقی با مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار طی این هفته تعیین تکلیف می‌شود.

وی اضافه کرد: تاکنون ۲۳ کیلومتر از مسیر آزادراه مشهد- چناران آزادسازی شده و اجرای طرح حدود ۲۰ درصد پیشرفت اجرایی دارد، هرچند آزاد راه ۶ خطه است اما در صورت اشباع ظرفیت ترافیک، طرح، امکان توسعه در آینده را نیز دارد.


منبع : زیرپرتال معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان