معاون هماهنگی امورعمرانی
سید کمال الدین میرجعفریان
 

    .
۱۳۹۹/۱۱/۲۷

ضعف «صنعتی‌سازی» انرژی لازم را از بخش تولید گرفته است

سیدکمال الدین میرجعفریان در ششمین همایش ملی فناوری‌های نوین صنعت ساختمان در مشهد، اظهار کرد: زمانی که مجبور به استفاده بیشتر از انرژی در بخش خانگی می‌شویم، خطوط تولید مانند نیروگاه‌ها و برخی صنایع مجبور به استفاده از مازوت و انرژی‌های آلاینده به جای گاز می‌شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سیدکمال الدین میرجعفریان در ششمین همایش ملی فناوری‌های نوین صنعت ساختمان در مشهد، اظهار کرد: زمانی که مجبور به استفاده بیشتر از انرژی در بخش خانگی می‌شویم، خطوط تولید مانند نیروگاه‌ها و برخی صنایع مجبور به استفاده از مازوت و انرژی‌های آلاینده به جای گاز می‌شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در صورتی که اگر طراحی ساختمان‌ها براساس اصول صنعتی سازی شکل می‌گرفت و مجریان عایق سازی را به درستی انجام می‌دادند، به طور قطع با تغییرات جوی مجبور به کاهش سهم گاز یا برق بخش تولید برای تامین انرژی بیشتر ساختمان‌های مسکونی و عمومی نمی‌شدیم.

وی گفت: توسعه نظام علمی و فناوری‌های نوین در کشور نیاز به ابزارهایی دارد که به کمک آن بتوان برنامه ریزی لازم، ایجاد تنوع به همراه هماهنگی‌های لازم بین عناصر طراح و عوامل تاثیرگذار در تولید ساختمان را انجام داد.

میرجعفریان استفاده از امکانات و فناوریهای نوین در طراحی ساختمان‌ها را ضروری دانست و افزود: انجام مطالعات لازم در این زمینه منجر به نوآوری‌ها و انتقال فناوری‌های نوین به ساخت و سازها می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات لازم است دست‌اندرکاران صنعت ساختمان اعم از طراحان ساختمان، تولیدکنندگان مصالح ساختمانی و سازندگان ساختمان‌ها خود را به علم روز تجهیز کنند که این مهم یکی از محورهای اصلی این همایش است.

وی بیان کرد: برای نهادینه شدن این امر در نخستین گام فرهنگ‌سازی لازم است، سپس باید تولیدکنندگان، طراحان و مجریان طرح به این باور برسند که صنعتی‌سازی به نفع استفاده کنندگان ساختمان‌ها خواهد بود و باید در این زمینه با هم همراه و هماهنگ باشند.

میرجعفریان افزود: باید اثربخشی همایش‌هایی مانند همایش ملی فناوری‌های نوین صنعت ساختمان را در تصمیم‌گیری‌ها، تصمیم‌سازی‌ها و ساختمان‌سازی پیگیری کرد تا خروجی آن منجر به تامین نیازهای مردم شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی اظهار امیدواری کرد با هم‌افزایی در جامعه علمی و عملی حوزه صنعت ساختمان‌سازی، ضمن تولید محتوا برای صنعتی سازی، اجرای آن در ساخت ساختمان منجر به کاهش مصرف انرژی و هزینه تولید ساختمان‌ها و ارتقای ایمنی آنها شود تا با بروز کوچکترین سیل، زلزله و طوفان شاهد خسارات فراوان به ساختمان‌ها نباشیم.


منبع : زیرپرتال معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان