معاون هماهنگی امورعمرانی
سید کمال الدین میرجعفریان
 

    .
۱۳۹۹/۰۹/۲۸

جلسه مشترک شورای هماهنگی ترافیک استان و کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان برگزار شد.

به مناسبت ۲۶ آذر ماه روز ملی حمل و نقل، با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی جلسه مشترک شورای هماهنگی ترافیک استان و کمیسیون ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان برگزار و در مورد موضوعات مختلف، تصمیمات مقتضی گرفته شد.

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی؛
جلسه مشترک شورای هماهنگی ترافیک استان و کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان برگزار شد.
 
به مناسبت 26 آذر ماه روز ملی حمل و نقل، با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی جلسه مشترک شورای هماهنگی ترافیک استان و کمیسیون ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان برگزار و در مورد موضوعات مختلف، تصمیمات مقتضی گرفته شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید کمال الدین میرجعفریان در این جلسه، ضمن تبریک به تلاشگران حوزه حمل و نقل، بر استفاده از فرصت مغتنم خدمت گذاری به زائرین و مجاورین مرقد امام هشتم(ع) و به کارگیری همه ظرفیت ها در راستای ارتقاء ایمنی تردد محورهای استان و کاهش حوادث ناگوار رانندگی تاکید کرد.
با توجه به گزارش دستگاه های ذی ربط، از وضعیت حوادث رانندگی استان در سال ۹۹ مواردی از جمله ضرورت پیگیری دستگاههای اجرایی ذیربط جهت استفاده از اعتبارات ملی برای رفع نقاط پر تصادف محورها به خصوص محورهای شریانی، توجه به موضوع ارتقاء فرهنگ رانندگی و تهیه بسته های آموزشی کاربردی در هر بخش، تشدید برخورد با رانندگان پر خطر و استفاده از جرایم بازدارنده با همکاری دستگاه محترم قضایی استان و ضرورت تحلیل کارشناسی علل وقوع تصادف در محورها و تعریف و اجرای پروژه های کوتاه مدت و میان مدت براساس اولویت بندی ها در راستای رفع این نقاط اقدام گردد.
در این جلسه با توجه به گزارش پلیس راه استان از حوادث رانندگی محورهای استان، مقرر شد اداره کل راهداری و پلیس راه با انجام بررسی های تکمیلی و تحلیل لازم علل اصلی وقوع تصادفات در هر محور را تدقیق کرده و راهکارهای لازم را در قالب اقدامات کوتاه مدت و میان مدت در هر محور در کمیته فنی کمیسیون بررسی و نتایج ملاک عمل قرار گیرد.
همچنین مقرر شد، با عنایت به وضعیت نامناسب سهم استان و نیز تخصیص اندک اعتبارات ماده ۲۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، پیگیری های لازم توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این خصوص بعمل آمده و ضمن رعایت اولویت بندی در اجرای پروژه های ایمن سازی محورهای استان، برنامه ریزی و پیگیری لازم جهت تامین اعتبار پروژه های واقع در محورهای شریانی استان از محل اعتبارات منابع مربوطه بعمل آید.
در این جلسه ضمن تاکید بر تسریع در اجرای پروژه های آرام سازی محورهای پرحادثه روستائی استان مقرر گردید، رعایت مشخصات فنی در اجرای پروژه ها با نصب علائم و خط کشی های لازم توسط اداره کل راهداری در اسرع وقت در دستور کار قرار گیرد.
میرجعفریان در جلسه به مواردی همچون اصلاح طرح های هندسی، طراحی آیلندهای میانی معابر با کمترین عرض ممکن و کاشت گونه های درختی مناسب و استفاده از فضای سبز در طرفین معابر، روشنایی معابر، فرهنگ سازی و تولید محتوای فرهنگی برای عابرین پیاده توسط صدا و سیما با همکاری دستگاههای مربوطه، برگزاری مستمر شورای هماهنگی ترافیک شهرستانها به ریاست فرمانداران استان و همچنین پیگیری و اجرای مصوبات توسط دستگاههای مربوطه و دبیرخانه شورای هماهنگی ترافیک استان و کمیسیون ایمنی راههای استان تاکید کرد.


منبع : زیرپرتال معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۶۵
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۰ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۳۶ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۰۸۹۸۸ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۳ نفر
آماربازدیدکنندگان