معاون هماهنگی امورعمرانی
سید کمال الدین میرجعفریان
 

    .
۱۳۹۹/۰۱/۲۶

مصوبات جلسه اضطراری ستادپیشگیری , هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران استان

دستگاههای اجرایی ملزم شدند در اسرع وقت نسبت به ساماندهی روستاهای آسیب دیده به ویژه در شهرستان داورزن اقدام کنند

جلسه اضطراری ستاد پیشگیری، هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران استان با موضوع بررسی بارشها و سیلابهای اخیر استان به ریاست  معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری و با حضور جمعی از رؤسای دستگاههای اجرایی، فرماندهان نظامی و مسؤلان نهادهای مرتبط برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری , احمدیزدان پناه اعلام کرد که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ضمن شروع عملیات آواربرداری و بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده و اجرای طرحهای هادی روستایی، نسبت به اعطای تسهیلات بازسازی از محل منابع در اختیار اقدام می کند.
وی همچنین ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کلیه دست اندرکاران و عوامل اجرایی و نیروهای عملیاتی دستگاههای اجرایی، نهادها و ارگانهای دولتی، عمومی، نظامی، مردمی که از لحظات ابتدایی بارشها نسبت به ارائه خدمات و کمک رسانی به مردم منطقه اقدام کردند، از مدیران  خواست تا گزارش اقدامات صورت گرفته را بصورت شفاف و صریح به مردم و افکار عمومی ارائه کنند.
در این جلسه دستگاههای اجرایی ملزم شدند در اسرع وقت نسبت به ساماندهی روستاهای آسیب دیده به ویژه در شهرستان داورزن اقدام و عملیات امدادرسانی، اسکان اضطراری و موقت، آواربرداری و شروع عملیات اجرایی را به بهترین وجه ممکن انجام دهند.
همچنین مقرر شد مدیرکل مدیریت بحران استانداری بهمراه تعدادی از مدیران کل مرتبط استانی ظرف 24 ساعت آینده نسبت به انجام بازدید از مناطق سیلزده اقدام و در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به رفع مشکلات آسیب دیدگان تدابیر و اقدامات اجرایی را اتخاذ نمایند.
گفتنی است در این جلسه ،آخرین وضعیت آب و هوا و بارشهای استان و پیش بینی شرایط روزهای آتی، وضعیت سدهای ذخیره آب، خسارات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مدیران حاضر گزارشی از خسارات وارده در بخشهای مختلف تأسیسات و ابنیه جاده ای، شهری و روستایی، کشاورزی، باغداری و دامداری، شبکه های برق و آب، اماکن مسکونی و ... و همچنین آخرین اقدامات و فعالیتهای انجام شده در راستای جبران خسارات وارده و خدمات ارائه شده به مردم آسیب دیده را ارائه کردند.
ازجمله ، شرکت آب منطقه ای استان از پر شدن 55% ظرفیت سدهای استان خبر داد که این میزان در مدت مشابه سال قبل 37% بوده است. به گفته وی در حال حاضر 12 سد استان سرریز شده یا در شرف سرریز شدن می باشد. بزرگترین سد استان یعنی سد دوستی نیز 54% آبگیری شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری نیز در جلسه ضمن تأکید بر هم افزایی و همکاری دستگاههای مختلف در راستای خدمت رسانی سریع و مؤثر در حوادث ایجاد شده، گزارشی از آخرین وضعیت اقدامات صورت گرفته در استان و ارزیابی دستگاههای اجرایی در این زمینه ارائه کرد و خواستار مستندسازی درس آموخته های این حوادث در مواجهه با بحرانهای آتی شد.
به گفته شایانفر، طی فروردین ماه سالجاری تاکنون 125 میلیمتر بارندگی در استان داشته ایم که این میزان نسبت به دوره آماری 4 برابر افزایش داشته است.
 


منبع : زیرپرتال معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۶۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۷۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۱ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۰۴۰۴۴ نفر
تعداد کاربران مهمان ۶۳ نفر
آماربازدیدکنندگان