معاون هماهنگی امورعمرانی
سید کمال الدین میرجعفریان
 

    .
۱۳۹۸/۱۰/۰۸

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری :

باید به سمت پررنگ کردن مسئولیت اجتماعی در قبال توان یابان برویم

مصوبات ستاد مناسب سازی باید به سمت اجرایی شدن پیش برود

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری در جلسه ستاداستانی مناسب سازی گفت : باید به سمت پررنگ کردن مسئولیت اجتماعی در قبال توان یابان برویم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری ، احمد یزدان پناه تصریح کرد : دولت در قبال توان یابان وظایفی دارد که با توجه به بضاعت خود کمابیش آنها را انجام می دهد و  برروند مناسب سازی دراماکن عمومی و ادارات نظارت می کند ولی اینها به تنهایی گره ای از مشکلات توان یابان نمی گشاید و باید مسئولیت اجتماعی هم پررنگ شود.
وی افزود : مناسب سازی برای توان یابان علاوه بر صدور بخشنامه و دستورهای حاکمیتی ، مستلزم این است که مصوبات ستاد هم  به سمت اجرایی شدن پیش برود.
در این جلسه ، گزارش معاونت حمل و نقل شهرداری مشهد ارائه و از جمله اعلام شد که پرداخت یارانه حمل و نقل بابت استفاده توان یابان از تاکسی ( به میزان 50درصد و برای 60سفر در ماه) آغاز شده ، استفاده رایگان از اتوبوس و قطار شهری و پارکینگ الیت رایگان و خرید تجهیزات مناسب سازی ون ها و اتوبوس ها در حال انجام است.
بنابراین گزارش ، توان یابان برای استفاده از تسهیلات درنظرگرفته شده باید در سامانه مربوطه ثبت نام کنند.
همچنین ، گزارش اقدامات انجام شده توسط سازمان نظام مهندسی ارائه و از جمله اعلام شد که با همکاری شهرداری ، ضوابط مناسب سازی در پروانه ها قید می شود ولی درباره پایانکار ، حجم قابل ملاحظه ای از ساختمان ها در مشهد بدون پایانکار و با مبایعه نامه خرید و فروش می شود. درعین حال ، سازوکاری برای گذراندن دوره های مناسب سازی برای مهندسان پیش بینی و اجرایی شده است.
گزارش برنامه های کوتاه ،میان و بلندمدت مناسب سازی محیط نیز توسط جامعه توان یابان استان ارائه شد که مشتمل بر وضعیت مناسب سازی و هدف گذاری برای آینده ، ورودی و دسترسی فضاهای عمومی و اداری ، آسانسور و سرویس بهداشتی استاندارد است.


منبع : زیرپرتال معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۷۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۱ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۰۴۰۳۷ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۹ نفر
آماربازدیدکنندگان