معاون هماهنگی امورعمرانی
سید کمال الدین میرجعفریان
 

    .
۱۳۹۸/۱۰/۰۷

مصوبه شورای همتا ؛

طرح محدوده کاهش آلودگی از۲۹دی درمشهد آغازمی شود

اگر وضعیت آلودگی هوا در شرایط اضطرار قرارگیرد ، طرح تردد زوج و فرد از درب منازل اجرا شود

شورای همتا (هماهنگی ترافیک استان) آغاز طرح محدوده کاهش آلودگی هوا در مشهد از 29دی ماه امسال را تصویب کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری ، احمدیزدان پناه درباره مصوبات جلسه شورای همتا خبر داد : با توجه به وضعیت آلودگی هوای مشهد و نقش خودروها در آن ،  از 29دی ماه مصادف با روز " هوای پاک " ، هر خودرویی در محدوده شهری مشهد که فاقد معاینه فنی باشد ، توسط دوربین های ثبت تخلف معابر مشهد  اعمال قانون و جریمه خواهد شد.
معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری افزود : تا زمان آغاز طرح ، اقداماتی از جمله : اطلاع رسانی گسترده و تقویت شیفت های کاری مراکز معاینه فنی صورت خواهد گرفت و افرادی که تاکنون نسبت به اخذ معاینه فنی اقدام نکرده اند  لازم است که  در مهلت باقیمانده تا شروع طرح اقدام کنند.
شورای همتا  در ادامه این جلسه تصویب کرد که اگر وضعیت آلودگی هوا در شرایط اضطرار قرارگیرد ، طرح تردد زوج و فرد از درب منازل اجرا شود.
همچنین درباره تردد خودروهای سنگین ، شورای همتا تاکید کرد که پیرو مصوبات قبلی , اگر این خودروها ترانزیتی باشند و مقصدشان شهر مشهد نباشد ، از کنارگذرشمالی عبور کنند و یا اگر قصد اقامت درمشهد را داشته باشند خودروی خود را در پایانه بار پارک کنند و به هرحال وارد شهر نشوند. حتی خودروهایی که برای مشهد بار حمل می کنند باید در زمان های مشخصی که اعلام شده است ، اقدام به تردد در معابر شهر مشهدکنند.
در این جلسه همچنین ، طرح جامع کاهش تصادفات محورهای درون شهری استان با محورهایی همچون : ساماندهی تردد و ارتقاء ایمنی عابرین پیاده و موتورسواران ، اصلاح هندسی و ارتقاء ایمنی معابرشهری ، مدیریت امداد و درمان مصدومین ،  اصلاح رفتار و ارتقاء فرهنگ رانندگی ، ارتقاء ایمنی و استاندارد وسایل نقلیه و... با هدف کاهش سالانه 10درصدی تلفات بررسی و تصویب شد.
همچنین ، مطالعات و طرح احداث تعدادی از تقاطع های غیرهمسطح شهرمشهد در جلسه  ارائه و تصویب شد.


منبع : زیرپرتال معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۶۳
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۱ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۰۴۰۳۰ نفر
تعداد کاربران مهمان ۶۲ نفر
آماربازدیدکنندگان