معاون هماهنگی امورعمرانی
احمد یزدان پناه

    .
۱۳۹۸/۰۸/۲۶

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری تاکید کرد ؛

حمایت از سرمایه گذاران در مدیریت پسماند استان

طی دوسال گذشته ۵۰میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی محل های دفن پسماند در اختیار شهرداری ها قرار گرفته است

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری بر حمایت از سرمایه گذاران در مدیریت پسماند استان تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری ، احمدیزدان پناه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند گفت : سرمایه گذاری در مدیریت پسماند باید تسریع و تسهیل شود و موانع پیش روی سرمایه گذاران باید به حداقل ممکن برسد.
وی در عین حال تصریح کرد : اشخاص حقیقی و حقوقی که می خواهند در این زمینه سرمایه گذاری کنند باید از پشتوانه مالی مطمئن برخوردار باشند و حتما ظرف مدتی که تعیین می شود کارشان را آغاز کنند.
یزدان پناه همچنین اعلام کرد : سرمایه گذارانی که آمادگی سرمایه گذاری درحوزه پسماندهای ویژه و پزشکی را  دارند ، می توانند پس از اخذ تائیدیه های لازم از دستگاه های زیست محیطی ، اقدام کنند و پس از افتتاح شهرک خصوصی پسماند باید در این شهرک مستقر شوند.
وی درباره مدیریت پسماند روستایی نیز گفت :  هم اکنون 638دهیاری استان به ماشین آلات جمع آوری پسماند مجهزند  ولی زیرساخت مدیریت پسماند ، به ویژه طرح جامع مدیریت پسماندروستایی ، باید فراهم شود که در این میان , مسئولیت اصلی متوجه دهیاری هاست و از ظرفیت سمن ها هم باید بهره برداری شود.
در این جلسه ، درخواست شهرداری نیشابور برای زمین محل دفن زباله های این شهر نیز به تصویب رسید و شهرداری باید نسبت به آماده سازی زمین مذکور و تعطیلی محل فعلی در اسرع وقت اقدام کنند.
گفتنی است که هم اکنون 67محل دفن پسماند در شهرهای استان وجود دارد و طی دوسال گذشته 50میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی محل های دفن پسماند در اختیار شهرداری ها قرار گرفته است. از 3هزارمطب پزشکی فعال  1500 هزارمطب برای بی خطرسازی پسماندهای خود با بخش خصوصی قرارداد بسته اند.مقدمات راه اندازی اولین شهرک خصوصی پسماند در استان نیز فراهم شده است.


منبع : زیرپرتال معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان