معاون هماهنگی امورعمرانی
سید کمال الدین میرجعفریان
 

    .
۱۳۹۸/۰۷/۱۷

مشاور وزیر کشور خبر داد؛

اجرای الگوی قلعه‌گنج در ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور

مشاور وزیر کشور از اجرای الگوی قلعه‌گنج در ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدمهدی مروج الشریعه در همایش 100 معین اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در تالار هاشمی نژاد بیمارستان امام رضا(ع) برگزار شد، بیان کرد: طرح توسعه 31 شهرستان کمتر توسعه یافته در کشور چیزی جز، الگوی کار انجام شده در منطقه قلعه گنج استان کرمان و طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی شروع شده در خراسان رضوی نیست.
وی با تاکید بر اینکه مدل اقتصاد مقاومتی، کامل تر از قلعه گنج در خراسان رضوی در حال اجراست، افزود: با توجه به گستردگی معین های اقتصادی و جامعیت کار در خراسان رضوی دیگر استان ها هم از طرح اقتصادی اجرا شده در این استان الگوبرداری کرده و از روش های کاربردی آن استفاده می کنند.
مشاور وزیر کشور ادامه داد: شناخت پیشران های توسعه منطقه ای یا همان معین های اقتصاد مقاومتی اولین دستاورد این مدل اجرایی بوده است چرا که از این ظرفیت در سطح منطقه یا استان ها غفلت شده است.
مروج الشریعه ضمن بیان اینکه مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به مدیریت کلان کشور کمک می کند، افزود: وابستگی به اعتبارات متصل به دولت، باعث می شود از توانمندی داخلی و منطقه ای و ظرفیت های خود فاصله بگیریم اما قلعه گنج ثابت کرد فاصله گرفتن از این اعتبارات درست ترین کار ممکن است.
وی با اشاره به اینکه با تغییرنگاه ها می توان کشور را با شرایط بهتری اداره کرد، گفت: مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی که در خراسان رضوی شروع شده به 31 شهرستان از 31 استان کشور تسری پیدا کرده‌ و این استان ها از موفقیت های لحظه ای خراسان رضوی استفاده می کنند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۴۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۹۴
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۲ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۰۴۰۶۱ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۵ نفر
آماربازدیدکنندگان