معاون هماهنگی امورعمرانی
سید کمال الدین میرجعفریان
 

    .
۱۳۹۸/۰۷/۱۷

رئیس هیأت امنای بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی:

توسعه‌ روستایی متولی مشخصی ندارد/هنر آقای رزم‌حسینی ایجاد هماهنگی بین همه بخش‌هاست

رئیس هیأت امنای بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: متاسفانه توسعه‌ روستایی متولی مشخصی ندارد و این مسئله مشکلاتی ایجاد کرده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد سعیدی‌کیا در همایش 100 معین اقتصاد مقاومتی استان که در تالار جلسات شهید هاشمی نژاد بیمارستان امام رضا(ع) برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در حکم انتصاب بنده به عنوان رئیس بنیاد مستضعفان فرموده بودند؛ شما در بنیاد مستضعفان باید اقدامات اساسی انجام دهید و با انتخاب یک منطقه، در آنجا به رفع محرومیت زدایی بپردازید.
وی با اشاره به اینکه اقدامات محرومیت‌زدایی در زیر مجموعه بنیاد مستضعفان انجام می شود، افزود: در ابتدای شروع کار طرح جامع ای برای شهرستان قلعه گنج انتخاب کردیم، همچنین آقای رزم‌حسینی استاندار وقت کرمان در آن مقطع زمانی همه اختیارات را به ما دادند و مدیران منطقه هم با ما همراه شدند.
رئیس هیأت امنای بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با بیان اینکه طرح توانمندسازی مردم را در شهرستان قلعه گنج اجرا کردیم، بیان کرد: اقتصاد کشورمان زمانی فعال است که مردم فعالیت کنند و توانمندی های خود را نشان دهند، همچنین مدیران باید بستر لازم برای بروز این فعالیت ها را فراهم کنند.
سعیدی کیا با بیان اینکه سرمایه های فراوانی در کشور وجود دارد که باید از آنها استفاده کرد، تصریح کرد: در شهرستان قلعه گنج توانستیم در همه عرصه ها ورود پیدا کرده و فضای فعالیت را به شکل کاملی برای مردم محیا کنیم.
وی ادامه داد: شهرستان قلعه گنج دارای 10 هزار کیلومترمربع وسعت و 80 هزار نفر جمعیت است که از این آمار 60 هزار نفر روستایی و 20 هزار نفر شهری هستند.
سعیدی کیا افزود: به منظور توانمندسازی مردم منطقه، دانشگاه تهران را به عنوان مشاور توانمندسازی انتخاب کردیم که در شهرستان قلعه گنج مشغول به کار شد، همچنین با توجه اینکه جوانان تحصیل کرده ای در این شهرستان وجود داشت، افرادی به عنوان تسهیل گر انتخاب شدند و به تدریج با مردم ارتباط برقرار کردیم تا مشارکت مردم را جلب کنیم.
وی با اشاره به اینکه راه اندازی گروه های توسعه روستا یکی از اقدامات شکل گرفته در شهرستان قلعه گنج بود، تاکید کرد: در این شهرستان قبل از اجرای طرح، بسیاری از مردم با یارانه زندگی می کردند اما با راه اندازی صندوق های خرد روستایی، مردم یارانه های خود را در این صندوق ها پس انداز کردند که به تدریج وام هایی برای بحث اشتغالزایی آن ها پرداخت شد.
وی بیان کرد: هم اکنون وام های 6 تا 7 میلیون تومانی در شهرستان قلعه گنج به مردم داده می شود که باید گفت به واسطه اجرای این طرح یک جریان اجتماعی قدرتمند در شهرستان قلعه گنج شکل گرفت.
رئیس هیأت امنای بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان از سال 95 وام هایی برای طرح های روستایی، اشتغال و تولید ارائه می دهد، خاطرنشان کرد: طبق آمارها تاکنون 8 هزار طرح در کل کشور ارائه شده که از این میزان بیش از 3 هزار و 500 طرح با هزینه 1700 میلیارد تومان تصویب شده و وام هایش ارائه شده است.
سعیدی کیا با بیان اینکه پروژه های فراوانی در شهرستان قلعه گنج به بهره برداری رسیده است، گفت: راه اندازی کارخانه ها، تکمیل پروژه های حوزه بهداشت و درمان، درخشش در حوزه ورزش و تربیت بدنی، تکمیل و راه اندازی مدارس، مساجد و غیره تنها بخشی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه توانمندسازی و محرومیت زدایی شهرستان قلعه گنج است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۸۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۴۴
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۰ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۰۴۰۱۱ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۱ نفر
آماربازدیدکنندگان