معاون هماهنگی امورعمرانی
محمد مقدوری

    .
۱۳۹۶/۱۱/۲۱

استاندار خراسان رضوی :

افتخار وهویت ملت ها به وجود فرهیختگان و عالمان آنها است

با حضور استاندار خراسان رضوی از ۳۹ چهره برجسته علمی و دانشگاهی در قالب مراسم جایزه علمی رضوی در جشن بزرگ انقلاب، تقدیر شد.

با حضور استاندار خراسان رضوی از 39 چهره برجسته علمی و دانشگاهی در قالب مراسم جایزه علمی رضوی در جشن بزرگ انقلاب، تقدیر شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این مراسم  گفت: افتخار و هویت ملت ها و توسعه جامعه به وجود فرهیختگان، دانشمندان و عالمان آنها است.
وی افزود: یک ملت وقتی پیشرفت می کند که پایه های علم و دانش در آن قوت وتوسعه یابد و ملت قدردان فرهیختگان و دانشمندان خود و تلاش های آنان باشد.
 استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: به طور قطع کشوری که دارای چهره های بسیار برجسته علمی است و هویت جامعه خود را مدیون این چهره هاست برای تداوم هویت خود و نیافتادن در دامان بی هویتی و سرگشتگی باید علم و دانش را و بزرگان و عالمان خود را ارج نهاده و دانشمندان خود را به عنوان الگوهایی شاخص به جامعه معرفی کند.
رشیدیان  ادامه داد: این رویداد مهم فرصت مبارکی است تا تمامی کسانی که مایه افتخاراین ملک و ملت هستند، به جامعه معرفی شوند .
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با خودباوری و ایمان به خدا شروع شد و با تایید و تاکید بر ارزش های دینی به رهبری امام خمینی (ره) شکل و قوت گرفت، گفت: خواسته های این ملت عزت وعدالت، استقلال، آزادی، توسعه وپیشرفت است و در سایه این خواست و رهبری های مدبرانه امام (ره) و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)، امروز به پیشرفت های بسیاری دست یافته و این روند ادامه خواهد داشت.
استاندار خراسان رضوی افزود: زمانی 35 هزار کارشناس خارجی در صنایع کشور از حوزه نفت و گاز تا کارخانجات فرآورده های غذایی حتی نظامی حضور داشتند چنانکه فقط در حوزه نظامی 40 هزار مستشار بودند  اما انقلاب اسلامی این عزت و توان را به ملت داد که خود را شناخته و باور کنند .
رشیدیان گفت: شعار بنیانگذار جمهوری اسلامی امام (ره) مبنی براینکه  "ما می توانیم" انگیزه ای شد برای حرکت این ملت که تا امروز با قوت ادامه دارد.
گفتنی است؛ همچنین در این مراسم از 2 شرکت فناور برتر استان، سه دانشگاه برگزیده براساس رتبه بندی های جهانی شامل دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، 2 دانشگاه به دلیل برخورداری از رشد شتابان علمی شامل دانشگاه پیام نور مشهد و دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر به عمل می آید.

 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۲۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان