معاون هماهنگی امورعمرانی
سید کمال الدین میرجعفریان
 

    .
۱۴۰۰/۰۱/۱۶

زمینه کاهش آلایندگی ضایعات فلزی در مشهد فراهم شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: با مصوبه کارگروه امور زیربنایی استان، طرح ذخیره‌سازی و نگهداری محصولات فلزی (ضایعات) در بلوار میامی مشهد توسط متقاضی بخش خصوصی به اجرا درآمده است که زمینه کاهش آلایندگی و زیباسازی سیمای شهر را فراهم می‌کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: با مصوبه کارگروه امور زیربنایی استان، طرح ذخیره‌سازی و نگهداری محصولات فلزی (ضایعات) در بلوار میامی مشهد توسط متقاضی بخش خصوصی به اجرا درآمده است که زمینه کاهش آلایندگی و زیباسازی سیمای شهر را فراهم می‌کند.

سیدکمال‌الدین میرجعفریان روز دوشنبه در نشست این کارگروه اظهار داشت:‌ اجرای این طرح و تجمیع همه صنوف پراکنده مرتبط با محصولات فلزی سطح شهر در قالب یک شهرک صنفی، در کاهش آلایندگی و بهبود سیمای شهری تاثیر زیادی خواهد داشت و می‌توان مدیریت یکپارچه ای بر این بخش اعمال کرد.

وی ایجاد نوار سبز در حاشیه جاده به عمق سه ردیف درخت همیشه سبز به منظور تامین الزامات منظری در طرح مزبور را از سوی سرمایه گذار آن در اطراف این انبار ضروری عنوان کرد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: کارگروه امور زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، آمایش سرزمینی و محیط زیست خراسان رضوی در نشست امروز خود به هشت طرح تولیدی دیگر با محوریت صنعتی، صنفی، کشاورزی و دامداری در استان مجوز اجرا داد.

میرجعفریان به تشریح سایر مصوبات نشست کارگروه امور زیربنایی خراسان رضوی پرداخت و افزود: عمده طرحهای مطرح شده در کارگروه سرمایه گذاری در حوزه واحدهای تولیدی مختلف به‌ویژه در حوزه کشاورزی شهرستان های مشهد، فریمان و تربت حیدریه بود.

وی اجرای طرح واحد پرواربندی ۵۰۰ راسی بره در زمینی به مساحت سه هزار و ۲۵۰ مترمربع در حریم شهر رضویه را از مصوبات نشست امروز کارگروه امور زیربنایی استان ذکر و بیان کرد: مقرر شد متقاضی اجرای این طرح حریم مسیل های احتمالی را رعایت و خدمات زیربنایی آب و برق را تامین کند.

وی ادامه داد: درخواست صاحبان یکی از واحدهای تولیدی آرد در حریم شهر رضویه مبنی بر توسعه واحد مذکور به منظور نگهداری و ذخیره سازی غلات، اجرای طرح تولید و پرورش قارچ خوراکی و اجرای طرح پرواربندی بره در شهرستان مشهد از دیگر طرحهایی بود که از این کارگروه مجوز دریافت کرد.

میرجعفریان، توسعه واحد پرورش گاو شیری در فریمان، اجرای طرح اسقاط خودرو در تربت حیدریه، اجرای طرح دیوارکشی در زمینی برای احداث گلخانه در داخل حریم شهر مشهد مشروط بر تامین آب از محل منابع آب کشاورزی و کسر از تخصیص صرفا با ارتفاع ۸۰ سانتی متر به صورت دیوار و مابقی به صورت نرده و مستحدثات در حد جواز تاسیس از دیگر طرحهایی بود که مورد موافقت اعضای کارگروه امور زیربنایی قرار گرفت.

وی افزود: تقاضای تمدید مهلت ۶ ماهه برای اجرای طرح کارخانه آسفالت در فریمان، مشروط بر دریافت تاییدیه کتبی از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مبنی بر پیشرفت منطقی کار در این کارگروه مورد موافقت قرار گرفته و به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارایه شد.

وی اظهار داشت: در خصوص تقاضا برای اجرای طرح تولیدی پروفیل و آلومینیوم در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع با زیربنای هزار مترمربع در شهرستان مشهد مقرر شد که این طرح توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرکهای صنعتی استان بررسی مجدد شده و برای تصمیم گیری دوباره به کارگروه امور زیربنایی استان ارایه شود.

میرجعفریان بیان کرد: برای ایجاد واحد بسته بندی خشکبار و حبوبات در هزار و ۵۰۰ مترمربع زمین در حریم شهر مشهد مقرر شد که طرح مزبور مورد بررسی مجدد قرار گرفته و متقاضی به ایجاد مجتمع صنفی آجیل و خشکبار هدایت شود، سپس نتیجه این اقدام در کارگروه امور زیربنایی مورد بررسی قرار گیرد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: مصوبات این نشست برای تصویب نهایی به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارسال خواهد شد اما در صورت آغاز نشدن عملیات اجرایی هر یک از طرحهای مزبور تا ۶ ماه پس از واگذاری و آماده بهره برداری نشدن طی مدت یکسال پس از آن، این مصوبات لغو می شود.

میرجعفریان افزود:‌ صدور مجوز برای محدوده اکتشافی در حریم شهر مشهد و در پهنه توسعه صنعتی و طرح تولید ادوات کشاورزی در حریم این شهر مورد موافقت اعضای کارگروه امور زیربنایی خراسان رضوی قرار نگرفت.

وی خاطرنشان کرد: کارگروه امور زیربنایی خراسان رضوی پارسال ۲۵۰ مصوبه و کمیسیون ماده ۵ نیز ۱۶۰ مصوبه برای هموار کردن زمینه اجرای طرحهای تولیدی و عمرانی ارایه داده بود.


منبع : زیرپرتال معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان