معاون هماهنگی امورعمرانی
سید کمال الدین میرجعفریان
 

    .
۱۳۹۹/۱۰/۰۲

آخرین وضعیت سند سازگاری با کم آبی استان(طرح همیاران آب استان) بررسی شد

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان برگزار و آخرین وضعیت طرح «همیاران آب استان» بررسی شد.

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی؛
 
آخرین وضعیت سند سازگاری با کم آبی استان(طرح همیاران آب استان) بررسی شد.
 
با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان برگزار و آخرین وضعیت طرح «همیاران آب استان» بررسی شد.
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سیدکمال الدین میرجعفریان در جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان  که در محل سالن شهید باهنر استانداری خراسان رضوی برگزار شد، ابراز کرد: برای تاثیرگذاری و امکان سنجش مناسب عملکردها، باید میزان تغییرات صرفه جویی در مصرف آب به صورت کمی مشخص باشد .همچنین بر اهمیت اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در تقویت سفره های آب زیرزمینی تاکید نمودند.
در ارتباط با مدیریت روانابها ایشان بیان نمودند که با طرح های آبخیزداری جمع آوری رواناب ها در قالب استخرهای جمع آوری، میتوان از آن برای آبیاری فضای سبز و همچنین تغذیه آب های زیر سطحی استفاده نمود.درخصوص ساماندهی رواناب ها آمادگی برای پرداخت تسهیلات و کمک های مالی به شهرداری ها وجود دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با اشاره به ضرورت همکاری و هم افزایی دستگاه های متولی برای نتیجه بخش بودن طرح همیاران آب بیان کرد: این طرح زمانی بهتر اجرایی خواهد شد که رفتارهای اجتماعی نهادینه شده و اعتماد مردم و به خصوص کشاورزان جلب شود تا در اجرای طرح همراهی نمایند.
 
وی گفت: در اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری می بایست از ظرفیت های اعتبارات ملی بهره جست، لذا منابع طبیعی طرح های اولویت دار را که مطالعات آن انجام گرفته به سازمان جنگلها و مراتع کشور منعکس نموده و پیگیری در خصوص جذب اعتبارات ملی لازم جهت اجرای آنها را انجام دهد.
 
میرجعفریان ادامه داد: در تولید محصولات کشاورزی باید پراکنش منطقه ای حفظ و به بخش های ترویجی و ارزش افزوده محصولات کشاورزی توجه خاص شود تا از مهاجرت و افزایش حاشیه نشینی در شهرها جلوگیری شده و روستایی در روستا بماند.


منبع : زیرپرتال معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۵۸
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۰ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۳۶ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۰۸۹۸۱ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۹ نفر
آماربازدیدکنندگان