معاون هماهنگی امورعمرانی
احمد یزدان پناه

    .
۱۳۹۸/۰۲/۲۲

برگزاری جلسه مشترک کارگروه های مقابله با گرد و غبارو کاهش آلودگی هوا

نشست مشترک دوکارگروه برای مقابله با گردوغبار در خراسان رضوی

دوکارگروه مرتبط با وضعیت هواجلسه مشترکی برای پیشگیری و مقابله با آلودگی هوا برگزار کردند

جلسه مشترک کارگروه مقابله با گردوغبار( زیرمجموعه شورای هماهنگی مدیریت بحران) و کارگروه کاهش آلودگی هوای استان به ریاست دکترقربانی برگزار شد 

دکتروحید قربانی دراین جلسه بر ضرورت پیگیری تأمین کامل سوخت گاز نیروگاه طوس مشهد تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، معاون هماهنگی امور عمران استانداری همچنین گفت: تأمین سوخت یورو 4 مطابق با استانداردهای مطرح بایستی پیگیری شود.

رئیس کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوای استان افزود: پیگیری اجرای طرح LEZ  درکلانشهر مشهداز مصوبات این نشست است که باید به طور جدید پیگیری شود.


دکترقربانی همچنین بر موضوع نوسازی ناوگان فرسوده حمل بار و مسافر درون شهری توسط ارگان های مربوطه اشاره کرد و افزود:طبق تصمیم این کارگروه،شهرداری با همراهی دیگر متولیان مسئول پیگیری این مصوبه خواهند بود.


مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی نیز طی سخنانی از دستاوردهای نشست های تخصصی این کارگروه درسال گذشته  و وضعیت اجرای مصوبات گفت و افزود: درسال گذشته بیش از 4 هزار و 300 دستگاه خودروی فرسوده از چرخه حمل و نقل عمومی استان خارج  و اسقاط شده اند.


تورج همتی درادامه به برگزاری هفت نشست تخصصی کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی استان و بیش از 15 جلسه کمیته ذیل این کارگروه در سال 97 اشاره کرد و گفت: درخصوص نوسازی ناوگان فرسوده در حوزه حمل و نقل عمومی 155 دستگاه اتوبوس و 38  دستگاه تاکسی از رده خارج شده اند.

دبیر کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوای استان ادامه داد:درسال گذشته 550 واحد صنعتی ملزم به اجرای خوداظهاری درپایش هوا شدند و دراین خصوص 67 واحد آلاینده شناسایی و اعمال قانون شده اند.

وی همچنین گفت: 10 صنعت بزرگ استان تحت پوشش سامانه پایش بر خط خروجی دودکش هستند و در سال گذشته 19 واحد ملزم به نصب و یا اصلاح سیستم کنترل آلودگی هوا درسطح استان شدند.

همتی همچنین به 137 مورد پایش درزمینه فعالیت مراکز معاینه فنی خودروی سبک و سنگین اشاره کرد و افزود: سه مرکز نیزبه دلیل تخلف و آلایندگی به مرجه قضای هدایت شده اند.


 


منبع : زیرپرتال معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان